![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13581591
*
nr 1358 1591
Spegel
Fröseke, Ek, 96x45 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 20:12:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 16:30:45
1
300 kr
1/11 17:39:22
1
Vinnande bud
2/11 10:31:23
2
150 kr
2/11 10:31:23
1
200 kr (Budbetjänt)
2/11 10:31:55
2
350 kr
2/11 10:31:55
1
400 kr (Budbetjänt)
2/11 10:32:08
2
450 kr
2/11 10:32:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1358 1591
Spegel
Fröseke, Ek, 96x45 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 16:30:45 | 1 | 300 kr |
1/11 17:39:22 | 1 | Vinnande bud |
2/11 10:31:23 | 2 | 150 kr |
2/11 10:31:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/11 10:31:55 | 2 | 350 kr |
2/11 10:31:55 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/11 10:32:08 | 2 | 450 kr |
2/11 10:32:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57